Przygotowanie skóry do depilacji

Wskazówki w jaki sposób pielęgnować skórę po depilacji by uniknąć podrażnień – wypowiedź eksperta Eveline Cosmetics
Kremy do depilacji jest to dobra metoda usuwania nadmiernego owłosienia.  Kremy nie powodują podrażnień skóry i nawet wielokrotne ich użycie nie daje efektu wzmocnienia włosa. W swojej praktyce lekarskiej często spotykam się z kobietami borykającymi się z problemem wrastania włosków po wielokrotnych depilacjach metodami mechanicznymi.  Objaw ten nie występuje u kobiet, które używają kremów. Depilację kremami trzeba przeprowadzać częściej, ale biorąc pod uwagę fakt, że zajmuje ona kilka minut i nie ma ryzyka zapaleń spowodowanych wrastaniem włosków warto sięgać po tę formę usuwania nadmiernego owłosienia.

Linia Just Epil to seria nowoczesnych kremów depilujących. W swoim składzie ma trzy rodzaje produktów; krem do depilacji nóg, ultradelikatny krem do depilacji pach rąk i bikini oraz krem o formule Sensitive Plus, wzbogacony o d-panthenol, przeznaczony do depilacji skóry wybitnie wrażliwej. Depilacja może być przeprowadzana tylko na skórze zdrowej i nie wysuszonej. Ani przed,  ani tuż po depilacji nie wolno stosować środków zawierających alkohol albo dodatki zapachowe.

Linia Just Epil zawiera w swoim składzie wyciąg z aloesu i melona odpowiedzialne za właściwości  łagodzące. Proteiny jedwabiu doskonale nawilżają skórę i zabezpieczają jej powierzchnię tuż po zabiegu. Coraz więcej kosmetyków zawiera w swoim składzie substancje nie tylko depilujące, ale też hamujące odrost włosów. Just Epil wpisuje się w ten trend poprzez obecność ekstraktu z Larrea divaricata, meksykańskiej  rośliny słynącej ze swojego wpływu spowalniającego odrost włosa. Po kilku tygodniach regularnego używania kremów depilujących zawierających tę substancję można zaobserwować, że włoski odrastają wolniej.

Just Epil to nowoczesna linia kremów do usuwania zbędnego owłosienia uwzględniająca trzy podstawowe potrzeby skóry depilowanej: łagodzenie podrażnień, nawilżenie i spowolnienie odrostu. Ważnym atutem tej serii jest zróżnicowanie preparatów zależnie od okolicy ciała i stopnia wrażliwości skóry.

Bożena Bierzniewska
Specjalista dermatolog

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zabiegi kosmetyczne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.