ISLA – islandzki ekspert na chrypkę i kaszel

Jeśli Twoje gardło choruje, jest przesuszone lub „przepalone”, masz chrypkę zastosuj ISLĘ –pastylki do ssania, które naturalnie i szybko nawilżą podrażnione gardło.ISLA –naturalny balsam dla gardła

ISLA to ziołowe pastylki do ssania zawierające ekstrakt wodny porostu islandzkiego.[1] Skoncentrowany w pastylkach wyciąg z rośliny rozpuszcza się podczas ssania (wtedy pastylka przyjmuje bardziej żelową konsystencję) i niczym balsam, osadza się w jamie ustnej, osłaniając błonę śluzową, która dzięki dodatkowej ochronie szybciej odzyskuje swoją funkcję.

ISLA stosowana jest w kuracji chrypki, kaszlu i podrażnienia gardła. Dolegliwości te najczęściej wynikają z infekcji górnych dróg oddechowych i podrażnienia błony śluzowej. Osłabione gardło „drapie”, co wywołuje naturalny odruch odkasływania, który dodatkowo pogarsza kondycję gardła oraz krtani. Naturalne substancje śluzowe zawarte w pastylkach ISLA zabezpieczają błony śluzowe i przynoszą szybką ulgę w bólu.

ISLA skutecznie niweluje także dolegliwości wynikające z:

  • suchości jamy ustnej wywołanej różnymi czynnikami, np. oddychanie przez usta suchym powietrzem (ogrzewanym lub klimatyzowanym),
  • wielogodzinnej pracy wymagającej wysiłku głosowego (szczególnie często spotykanego wśród wokalistów, nauczycieli, kibiców oraz dziennikarzy).

ISLA jest szybkodziałającym środkiem przywracającym właściwe nawilżenie gardła, co jest jednym z warunków prawidłowego funkcjonowania krtani.

ISLA w torebce gwiazdy

ISLĘ stosują osoby, których głos jest narzędziem pracy. Ania Dąbrowska, wokalistka, zabezpiecza swój głos stosując ISLA-Cassis. „Używam ISLĘ żeby regenerować swoje struny głosowe po kilkugodzinnym wysiłku. Koncerty to wielkie obciążenie dla strun głosowych, nawet dla doświadczonego wokalisty, a ja nie mogę pozwolić sobie, aby w trakcie trasy mój głos „wysiadł”. Lubię po koncercie wziąć kąpiel ssąc ISLĘ, co mnie odpręża i relaksuje. ISLĘ poleciła mi foniatra, z którą od kilku lat konsultuję się w „gardłowych” sytuacjach. Stosuję ją, nie tylko wtedy, kiedy czuję, że moje gardło wymaga pomocy z powodu przepracowania, ale także przy okazji pojawienia się pierwszych objawów przeziębienia. Jak dotąd ISLA mi zawsze pomagała, a poza tym, lubię ten letni porzeczkowy smak.” – mówi Ania Dąbrowska.

ISLA polecana przez lekarzy

Ze względu na naturalny skład i kojące właściwości ISLA jest często polecana przez lekarzy. Może być stosowana w czasie antybiotykoterapii oraz z innymi lekami i jest bardzo dobrze tolerowana. Pastylki nadają się także dla osób o wrażliwym żołądku. W razie potrzeby ISLA może być stosowana nawet przez dłuższy okres, a osoby, które pracują głosem mogą stosować ISLA profilaktycznie, aby utrzymać właściwe nawilżania gardła.

ISLA jest preparatem bezpiecznym. Nie ma danych, które przemawiałyby przeciwko stosowaniu pastylek ISLA przez kobiety ciąży i w okresie karmienia piersią. Preparat może być podawany także dzieciom powyżej 4 roku życia (ograniczenie wynika z możliwość nieumyślnego połknięcia pastylki przez mniejsze dzieci lub zadławienia się).

Pastylki ISLA nie zawierają glutenu, ani laktozy. Dodatkowo ISLA-Cassis o smaku czarnej porzeczki i ISLA-Mint mogą być stosowane przez osoby chore na cukrzycę, ponieważ nie zawierają cukru (sacharozy), lecz jego zamienniki sorbitol i maltitol.

Dr n. med. Anna Domerackiej-Kołodziej otolaryngolog i foniatra z Katedry i Kliniki Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zwraca uwagę, iż wysuszająco na gardło działają także niektóre leki stosowane np. w chorobach układu oddechowego, neurologicznych, alergiach, leki uspakajające a także popularne tabletki do ssania „na przeziębienie”, których działanie przeciwzapalne powoduje przesuszenie śluzówki gardła i ból gardła towarzyszący infekcji zmienia w ból spowodowany suchością. „Stosowanie leków wysuszających śluzówkę krtani trzykrotnie podwyższa ryzyko pojawienia się problemów głosowych. Niedostateczna ilość śluzu w jamie ustnej i gardle sprzyja wtórnym zakażeniom i powstaje mechanizm „błędnego koła”. Nie oznacza to, że nie należy stosować tych leków, jeśli jest to konieczne. Należy wtedy dbać o odpowiednią ilość przyjmowanych płynów oraz stosować dodatkowe preparaty wspomagające, które powodują efekt „sztucznego śluzu”, takie jak ISLA, która jest szybkodziałającym środkiem przywracającym właściwe nawilżenie gardła” – dodaje dr Anna Domeracka-Kołodziej.

Smaki świeżości
ISLA dostępna jest wyłącznie w aptekach w trzech smakach:

  • ziołowym łagodnym ISLA-Moos
  • miętowym orzeźwiającym ISLA-Mint (bez cukru)
  • czarnej porzeczki: ISLA-Cassis (bez cukru, z dodatkiem witaminy C)
Isla – wyrób medyczny
Wytwórca: Engelhardt Arzneimittel GmbH&Co. KG, Niemcy
Dystrybutor: Europlant PhytoPharm Sp. z o.o., Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto n/Wartą

[1] Porost islandzki występuje na północnych obszarach, gdzie panuje surowy, zimny i suchy klimat. Zawiera ponad 80% substancji śluzowych w suchej masie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez recepty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.