Swissmed przejmuje warszawską przychodnię.

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny – spółka z Grupy Swissmed podpisała dzisiaj umowę o przejęciu 100 % udziałów spółki Euromed z siedzibą w Warszawie przy Al. Jerozolimskich.

Euromed działająca na rynku od 2000 roku świadczy usługi medyczne w zakresie lecznictwa otwartego na terenie przychodni zlokalizowanej w Millenium Plaza.

Jej klientami są pracownicy kilkunastu instytucji i firm, z którymi podpisano umowy o świadczenie usług medycznych oraz pacjenci indywidualni. Spółka EUROMED miała w 2010 r. ponad 2 mln PLN przychodów.

Przejęcie spółki Euromed jest elementem realizacji strategii grupy Swissmed polegającej na rozszerzeniu zakresu świadczonych usług poprzez rozwój obecnej sieci placówek.

Przychodnia Euromedu inicjuje działalność medyczną Swissmed na rynku warszawskim.

Jesienią tego roku zostanie uruchomiony szpital Swissmedu na warszawskim Bródnie wraz z przychodnią przyszpitalną. Powstanie tego szpitala pozwoli na uzupełnienie oferty medycznej o szerokie spektrum zabiegów operacyjnych i badań diagnostycznych.

„W najbliższym czasie naszym zadaniem będzie ujednolicenie standardów świadczonych usług. Realizacja tego zamierzenia będzie polegała na doposażeniu i modernizacji pomieszczeń, wdrożeniu procedur i systemów wspierających zarządzanie. Jak tylko uzyskamy pewność, że nowo pozyskana przychodnia odpowiada standardom grupy Swissmed, zacznie ona funkcjonować pod naszym brandem” – powiedział Roman Walasiński prezes spółek z grupy Swissmed.

Zakup spółki Euromed sfinansowano dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji Swissmed Prywatny Serwis Medyczny na rynku NewConnect.

****

Swissmed Prywatny Serwis Medyczny SA powstał w roku 1995 i do 2005 roku działał pod nazwą Theo Frey Poland. W październiku 2005 roku jedynym udziałowcem spółki został Swissmed Centrum Zdrowia SA.

Obecnie struktura akcjonariatu przedstawia się następująco: Swissmed Centrum Zdrowia S.A – 69%, pozostali akcjonariusze -31 %.

Spółka prowadzi sieć przychodni i sprzedaje abonamenty medyczne klientom prywatnym i instytucjonalnym. Współpracuje także z ubezpieczycielami. W tym roku otworzy kolejne 2 placówki w woj. pomorskim.

SPSM miał w 2010 r. około 13 mln PLN przychodów i 0,7 mln PLN zysku i jest obecnie wyceniany na poziomie wskaźników rynkowych P/E 11,3 a P/BV 1,51.

Od marca 2011 spółka SPSM notowana jest na rynku NewConnect.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści z placówek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.