Niechciane pozostałości po wczesnej młodości

W końcu udało Ci się pożegnać z pamiątkami z okresu nastoletniego. Na dno szafy powrzucałaś zdjęcia pierwszej miłości, plakaty ulubionego boysbandu czy sekretny pamiętnik. Jednak największa zmora tamtych lat ciągle o sobie przypomina. O czym mowa? O trądziku.

Mediana wieku osób borykających się z trądzikiem wynosi 26,5 roku i ciągle wzrasta, pokazują badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców. Co więcej, dermatolodzy zgodnie przyznają, że problem ten w większości przypadków dotyczy kobiet. Dlaczego? Związane jest to ze wzrostem wahań hormonalnych. – Zmiany trądzikowe mają wiele przyczyn, ale najważniejszą z nich są zaburzenia hormonalne w funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych: jajników (mogą wydzielać nadmierne ilości progesteronu i testosteronu), trzustki (zaburzenia wydzielania insuliny), nadnerczy (zaburzenia w produkcji testosteronu) oraz przysadki mózgowej (zachwiania w wydzielaniu prolaktyny) – mówi prof. Jemy Kim, dermatolog z Uniwersytetu w Kalifornii. Powody przeciążenia i nadprodukcji tych gruczołów najczęściej są związane ze stanem fizjologicznym – ciąża, karmienie piersią i menopauza, zaburzenia hormonalne podczas cyklu miesięcznego, stres, niewłaściwa dieta. Na szczęście, jak każdą zmorę, i tę możemy skutecznie pokonać.

Retinoidy, nanowoda, kwas salicylowy i glikolowy

Co może być gorszego od czerwonych krostek pokrywających naszą twarz? Wydaję się, że już nic. A jednak, są jeszcze blizny potrądzikowe. – Retinoidy świetnie nadają się do walki z wypryskami. Nie tylko wygładzają cerę, ale również zwiększają produkcję kolagenu, który wypełnia blizny – mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z Nantes.pl. – Dodatkowo warto sięgnąć po kremy zawierające nanowodę. Nanocząsteczki wody dostarczają do głębokich warstw naskórka składniki oczyszczające zawarte w kosmetykach, utrzymując jego równowagę i odżywienie – dodaje. Pobudzona do regeneracji skóra łatwiej radzi sobie ze stanami zapalnymi, odwdzięczając się gładkim i świeżym wyglądem, bez wyprysków i zaskórników. Świetnie sprawdzają się także kwasy – salicylowy i glikolowy. Rozjaśniają one ciemne plamy, pozostające po głębokich bliznach.

Bratek

Znany jest przede wszystkim jako roślina ozdobna. Zielarzom nie obce są również jego właściwości lecznicze. Działanie przeciwbakteryjne tego kwiatu sprawiło, iż jest on używany przy łagodzeniu schorzeń dermatologicznych, takich jak trądzik czy wypryski. Najlepiej stosować napar z bratka zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W większości sklepów zielarskich, aptek oraz sklepów ze zdrową żywnością znajdziemy herbatkę z bratka. Na efekty jej działania należy czekać około trzech miesięcy. Początkowo zwykle następuje pogorszenie stanu cery – to znak, że organizm oczyszcza się z toksyn. Jednak po tym okresie cera staje się gładsza, a liczba zmian trądzikowych maleje. Wystudzony napar z bratka możemy zastosować także jako kosmetyk – warto przemywać nim codziennie skórę ze zmianami trądzikowymi.

Drożdże

Jedną z najlepszych, naturalnych metod na trądzik są zwykłe drożdże spożywcze. Produkt ten bogaty jest w ważne dla skóry witaminy z grupy A, B i D. – Najważniejsze są witaminy z grupy D, gdyż wpływają normalizująco na pracę gruczołów łojowych. Likwidują samą przyczynę trądziku, a nie tylko jego objawy – mówi Róża Nowakowska z Nantes.pl. Aby uzyskać optymalne efekty, trzy razy w tygodniu należy nakładać na twarz maseczkę z drożdży. Możemy ją przygotować same, mieszając drożdże z mlekiem albo zakupić w drogerii.

Firma Nantes, jako pierwsza na świecie wykorzystuje NANOwodę do produkcji kosmetyków. Dzięki tej innowacyjności, produkty kosmetyczne są bardziej skuteczne oraz dają lepsze i szybsze rezultaty. Nantes jest prekursorem kosmetyków z serii NANO Aqua+, których podstawą są unikatowe właściwości wody.  W ramach swoich usług firma Nantes w u.br. uruchomiła także Klinikę Zdrowia i Urody Nantes, która oferuje zabiegi kosmetyczno- zdrowotne wykorzystujące także wyjątkowe właściwości NANOwody. Obecnie Nantes chce być również internetowym dystrybutorem naturalnych kosmetyków.

Więcej: www.nantes.com.pl,

 Praktycy.com PR i promocja

www.praktycy.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Choroby skóry, Zabiegi kosmetyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Niechciane pozostałości po wczesnej młodości

  1. Jola28 pisze:

    W wieku 28 lat miałam trądzik jak u nastolatki. Cała twarz w czerwonych plamkach. Na moje problemy pomogła seria kosmetyków Clean&Fresh marki Nantes- poleciła mi je Pani Dermatolog. Stosuję kosmetyki codziennie przez niecałe 2 miesiące i pomogło do tego stopnia, że dzisiaj mogę stwierdzić, że odpowiedni kosmetyk zdziała cuda!

  2. Sylwia pisze:

    Moja starsza siostra ma straszne problemy z cerą, a najbardziej z bliznami jakie zostają jej na twarzy. Zamówiła glinkę zieloną argil spa z firmy Nantes.Glinka charakteryzuje się najsilniejszym działaniem wysuszającym i bakteriobójczym, dodatkowo świetnie działa na blizny, moja siostra jest zachwycona!

Możliwość komentowania jest wyłączona.