Jak złagodzić uderzenia gorąca, gdy nie chcemy decydować się na terapię hormonalną w czasie klimakterium?

Uderzenia gorąca, tzw. wary to jedne z najbardziej uciążliwych dolegliwości klimakterium. Uskarża się na nie aż 75 % kobiet. Pojawiają się nagle, zarówno w dzień, jak i w nocy. Są dokuczliwe i niekomfortowe.

W czasie menopauzy jedną z bardziej dokuczliwych bolączek są nagłe uderzenia gorąca – skarżą się kobiety, które przywykły do aktywnego życia zawodowego, rodzinnego i towarzyskiego i nie mają ochoty teraz z niczego rezygnować. Dojrzała kobieta ma tyle do zrobienia. Raport dla szefa, życie rodzinne, opieka nad rodzicami, spotkanie z przyjaciółmi, a organizm utrudnia aktywne życie. Jak przetrwać ten niełatwy czas?

Dlaczego masz się męczyć

Współczesna medycyna rozumie potrzeby kobiet, wychodzi naprzeciw ich problemom i oczekiwaniom. Znalazła też sposoby na to, by czas klimakterium nie był tak trudny i by kobieta nie musiała rezygnować z dotychczasowego trybu życia. Jedną z propozycji wybieranych przez lekarzy jest terapia hormonalna. Jednak wiele pań z różnych względów, zdrowotnych lub osobistych przekonań nie chce lub nie może się na nią zdecydować. We wszystkich tych przypadkach pomocną może okazać się fitoterapia. Jest to uznana gałąź medycyny oparta na lekach roślinnych o udokumentowanych naukowo właściwościach leczniczych

Kiedy nie możesz lub nie chcesz stosować terapii hormonalnej …

Na aptecznych półkach nie brakuje roślinnych preparatów łagodzących objawy menopauzy. Każda z pań stoi tylko przed wyborem, po który preparat sięgnąć. W trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo, decydując się na zakup powinnyśmy kierować się jakością produktu i opiniami wydanymi przez instytucje farmaceutyczne. Rekomendacjami takich instytucji cieszy się wyciąg z północnoamerykańskiej rośliny Cimicifugae Racemosa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto pamiętać, że efekty działania preparatów roślinnych widoczne są po ok. 2- 4 tygodniach stosowania. Wyniki badań z udziałem kobiet cierpiących z powodu częstych uderzeń gorąca potwierdziły, że przyjmowanie zawierającego Cimicifugę leku Remifemin przez 4 tygodnie zmniejsza częstotliwość ich występowania o połowę. Regularny i dłuższy okres przyjmowania preparatu wzmacnia jego efekt terapeutyczny. Dodatkowo Remifemin działa korzystanie na inne objawy menopauzy. Panie potwierdzały zmniejszenie nadmiernego pocenia się, łagodzenie trudności z zasypianiem, stanów nerwowości i niepokoju oraz dokuczliwej huśtawki nastrojów.

W przypadku stosowania Remifemin nie musimy się obawiać przeciwwskazań, które są tak liczne przy terapii hormonalnej. Bezpieczeństwo preparatu jest udokumentowane wieloma badaniami. Jest dostępny w aptekach bez recepty i polecany przez wiele kobiet, które znają jego działanie.

Remifemin – głosy kobiet na TAK

Remifemin jest znany na świecie i stosowany od wielu dziesiątek lat. Podobnie jak w Polsce i tam cieszy się zaufaniem milionów kobiet, które stosując go skutecznie łagodzą przykre objawy związane z uderzeniami gorąca i dzięki temu mogą pozostać aktywne i nie rezygnować z dotychczasowego stylu życia. Panie doceniły jego skuteczność, oraz bezpieczeństwo, bo pozwala im zwiększyć komfort życia. Z Remifemin czują się pewnie, a menopauza jest dużo łatwiejsza do przejścia i nie pozostawia niemiłych wspomnień.

Na stronie www.remifemin.pl można zamówić bezpłatną broszurę o menopauzie oraz przeczytać więcej na temat zmian, jakie zachodzą w tym czasie w organizmie kobiety.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez recepty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.