Recepta na wiosenne dolegliwości bólowe

Ból głowy, przeziębienia, osłabiony organizm, apatia i brak energii do działania – to kilka z symptomów wiosennego przesilenia. Co zrobić, żeby wiosna nie kojarzyła nam się z bólem? Jak znowu cieszyć się jej urokami? Poznaj z nami receptę na wiosenne dolegliwości bólowe.[1]

Gdy nadchodzi wiosna…

Wiosna może okazać się mniej przyjemna niż nam się wydawało. Zmieniająca się ciągle aura za oknem (raz deszcz, raz słońce, a niekiedy nawet śnieg), skoki temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego osłabiają i męczą nasz organizm. Boli nas głowa, pojawiają się bóle kości, czujemy rosnącą temperaturę ciała. Nie mamy siły nic robić, nawet ruszyć się z łóżka. Osłabienie organizmu przekłada się na nasze samopoczucie, mamy problemy z koncentracją, utrzymującym się złym nastrojem. Są to dość częste objawy przesilenia wiosennego – reakcji organizmu na zmieniającą się gwałtownie aurę pogodową po długiej zimie.

Aby nie dopuścić do pojawienia się dolegliwości musimy stopniowo przystosowywać się do nowych warunków atmosferycznych, a także w porę walczyć z pierwszymi pojawiającymi się objawami, np. bólami głowy. Pamiętaj o kilku ważnych, a jednocześnie prostych zasadach, które pozwolą przejść przez wiosnę bez uciążliwych dolegliwości.

  1. Korzystaj z bogactw natury – wiosną natura budzi się do życia dostarczając nam całej palety świeżych i pysznych warzyw oraz owoców, np. pomidorów, rzodkiewek czy truskawek. Są one fantastycznym źródłem wielu cennych witamin, które wzmocnią organizm.
  2. Ruszaj się – stopniowo staraj się spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu, ruszając się. Szybki spacer po parku, krótka gimnastyka pomogą wzmocnić organizm i przystosować go jednocześnie do nowej aury pogodowej.
  3. Zrelaksuj się – pamiętaj o właściwym wypoczynku. Przesilenie wiosenne sprawia, że czujemy się ciągle zmęczeni. Tak samo reaguje nasz organizm. Nie zmuszaj go do dodatkowego wysiłku, tylko pozwól odpocząć, zregenerować się i zebrać potrzebną energię.
  4. Ubieraj się na cebulkę – wiosną, jak żadną inną porą roku, pogoda potrafi być wyjątkowo zmienna. Nie ufaj jej. Wychodząc do pracy za oknem może świecić słońce i być ciepło, a wracając z niej może lać deszcz i wiać silny wiatr. Jeśli nie będziesz odpowiednio ubrany, bardzo łatwo wychłodzić organizm, a to już pierwszy krok do pojawienia się przeziębienia lub infekcji.
  5. Bądź przygotowany – często zmieniające się ciśnienie atmosferyczne czy pogoda mogą przyczynić się do nagłego pojawienia się dolegliwości bólowych, tj. bólów głowy, stawów, kości. Towarzyszą one również przeziębieniom i infekcjom. Miej wówczas przy sobie wypróbowany lek, np. Ibupar, który pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

IBUPAR – Gotowy do działania

Jeśli jeszcze nie masz swojego zaufanego i sprawdzonego leku na pojawiające się dolegliwości bólowe, warto zastanowić się, czego od niego oczekujesz. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele specyfików zawierających różne substancje czynne, a przez to działających nieco inaczej. Jedną z bardziej popularnych i przebadanych jest ibuprofen. Działa on przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz przeciwzapalnie, w miejscu pojawienia się dolegliwości.

Ibuprofen znaleźć można np. w tabletkach Ibupar. Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny dostępny jest na rynku w dwóch wersjach:

  • Ibupar – jedna tabletka zawiera 200 mg substancji czynnej.
  • Ibupar Forte – jedna tabletka zawiera 400 mg substancji czynnej.

Lek wykazuje maksymalne stężenie substancji czynnej we krwi po 1 do 2 godzin od przyjęcia.[2] Co niezwykle istotne, Ibupar jest zdecydowanie tańszy niż większość leków przeciwbólowych, zawierających tą samą substancję czynną. Sugerowana cena opakowania leku Ibupar 200 mg., zawierającego 10 tabletek to 4,66 zł, natomiast leku Ibupar Forte 400 mg (10 tabletek) – 5,95 zł.

Mając pod ręką Ibupar, mamy szansę ukoić nagły ból. Dzięki temu będziemy mogli ponownie cieszyć się urokami wiosny.

Ibupar,

Skład leku: Ibuprofenum 200 mg., tabletki drażowane.

Wskazania: Bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, np. bóle głowy, również migrenowe, bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia). Bolesne miesiączkowanie. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych; Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ; Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca; Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ; Ostatnie trzy miesiące ciąży; Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); Skaza krwotoczna.

Podmiot odpowiedzialny: Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5, 95-200 Pabianice, Polska, tel. (42) 225 05 55-59, fax. (42) 22 50 571.

Ibupar Forte,

Skład leku: Ibuprofenum 400 mg., tabletki powlekane.

Wskazania: Bóle słabe do umiarkowanych różnego pochodzenia, np. bóle głowy, również migrenowe, bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Gorączka różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia). Bolesne miesiączkowanie. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek z substancji pomocniczych; Czynna lub występująca w przeszłości choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ; Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca; Istniejące lub występujące w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ; Ostatnie trzy miesiące ciąży; Jednoczesne przyjmowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); Skaza krwotoczna.

Podmiot odpowiedzialny: Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A., ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5, 95-200 Pabianice, Polska, tel. (42) 225 05 55-59, fax. (42) 22 50 571.

Numer ewidencyjny: IBU/006/03/12


[1]Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
[2] Charakterystyki produktu leczniczego leku Ibupar oraz leku Ibupar Forte, data opracowania: 13.06.2008 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ból. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.