Tantum Protect®Nasal – nos odnowa

Nabłonek wyściełający błony śluzowe – popularnie zwany błoną śluzową nosa pełni niezwykle istotną rolę w procesie oddychania, ponieważ filtruje, nawilża i ogrzewa wdychane powietrze. Jego czynność polega m. in. na zatrzymywaniu drobnoustrojów, aby nie przedostawały się dalej, do dróg oddechowych. Żeby jednak mógł właściwie funkcjonować, musi być pokryty cienką warstwą śluzu utrzymującego jego wilgotność pomimo oddziaływania wielu negatywnych czynników zewnętrznych.
Problem z suchością błon śluzowych wiąże się nie tylko z odczuwaniem dyskomfortu, ale może także prowadzić do zwiększenia podatności na infekcje, dlatego tak ważna jest dbałość o górne drogi oddechowe. Zwłaszcza, jeśli cierpimy na alergię, spędzamy wiele czasu w klimatyzowanych pomieszczeniach lub wśród palaczy, czy też często stosujemy krople do nosa itp.

Najnowsze badania naukowe zwróciły uwagę na szczególne znaczenie fizjologiczne kwasu hialuronowego, wydzielanego przez określone komórki błony śluzowej. Tworzy on powłokę, która wchłania istotną ilość wydzielin i stanowi warstwę ochronną pozwalającą na normalne funkcjonowanie błon śluzowych.

Tantum Protect®Nasal spray i żel zawierają Hydeal-DTM, ester kwasu hialuronowego, który, podobnie jak cząsteczka kwasu hialuronowego naturalnie obecna w tkankach ciała, zachowuje cechy biologicznej zgodności i aktywności. Wykazuje zdolność wiązania dużej ilości cząsteczek wody i stopniowo ją uwalnia w celu utrzymania wilgotnego środowiska. Ponadto cechuje się wysoką zdolnością przylegania do błon śluzowych i przedłużoną żywotnością w miejscu podania, dzięki czemu wspomaga odbudowę ochronnej wydzieliny błony śluzowej nosa. Jego rolą jest także stymulacja aktywności aparatu rzęskowego i wpływ na przyspieszenie procesu regeneracji oraz gojenia błon śluzowych.

Hydeal-D – daje długotrwały efekt, a przez to nie wymaga częstego podawania.

• Tantum Protect® Nasal Spray wspomaga mechaniczne usuwanie wydzielin i nawilża błony śluzowe nosa.
• Tantum Protect® Nasal Żel polecany jest do nawilżenia wysuszonych błon śluzowych.
• Tantum Protect Nasal, dzięki zawartości kwasu hialuronowego to skuteczne oczyszczanie, nawilżanie i regeneracja.
• Produkty Tantum Protect® Nasal są całkowicie bezpieczne – można je stosować u dzieci w każdym wieku. Specjalny kształt dozownika buteleczki sprayu dodatkowo ułatwia aplikację.
• Tantum Protect® Nasal dobrze przylega do błon śluzowych. Rzadsza konieczność aplikacji to większa wygoda i wydajność stosowania.

Tantum Protect® Nasal dostępny jest w dobrych aptekach bez recepty.

Sugerowana cena:
Tantum Protect® Nasal Spray – butelka 15ml z aplikatorem – 24,03zł
Tantum Protect® Nasal Żel – butelka 20ml z dozownikiem – 30,24zł

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez recepty i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.