Zdrowy wybór – fasole marki Halina

Fasola jest często niedoceniana jako wartościowy składnik diety. Pomimo wielu zalet zdrowotnych i bogactwa substancji odżywczych rzadko gości na polskich stołach. Halina proponuje uzupełnienie codziennej diety o potrawy bazujące na fasoli. W ofercie marki są dostępne Fasola Jaś Tyczny Duży, Fasola Piękny Jaś Karłowy, Fasola Drobna oraz Fasola Kolorowa.

Fasola, ze względu na wysoką zawartość substancji odżywczych, jest nazywana mięsem wegetarian. Wartość odżywcza fasoli jest zbliżona do wartości odżywczych mięsa zwierząt. Fasola dostarcza organizmowi białka, stanowiącego główny materiał budulcowy ludzkiego organizmu. Wegetarianie uzupełniają sobie nią białka w diecie. Fasola jest źródłem witamin z grupy B, E, A, błonnika oraz soli mineralnych: wapnia, magnezu, żelaza, cynku i sodu, fosforu, miedzi oraz potasu.

Ojczyzną fasoli jest Ameryka Środkowa i Południowa. Do Europy trafiła dzięki konkwistadorom. Na świecie uprawia się około 20 gatunków fasoli i ponad 400 jej odmian. Poszczególne odmiany różnią się smakiem, okresem wegetacji, wysokością łodygi, wielkością, kształtem oraz barwą nasion. Słabo rozgałęziona i zdrewniała w dolnej części łodyga fasoli dorasta do 25-60 cm u odmian karłowych, 60-120 cm u odmian o łodydze płożącej i 2-3 m u odmian, które owijają się wokół podpór (tzw. tycznych). Jadalne nasiona fasoli mają barwy od białej, przez beżową z ciemnymi cętkami, po zieloną, różową, czerwoną aż do czarnej.

Marka Halina oferuje konsumentom Fasolę Jaś Tyczny Duży, Fasolę Piękny Jaś Karłowy, Fasolę Drobną oraz Fasolę Kolorową. Produkty przed ugotowaniem należy moczyć w wodzie 10-12 godzin. Napęczniałe nasiona gotują się szybciej i nie pękają. Nasiona Fasoli Jaś Tyczny Duży, Fasoli Piękny Jaś Karłowy oraz Fasoli Drobnej są białej barwy. Fasole Drobna oraz Jaś tyczny Duży zawdzięczają nazwę wielkości nasion. Fasola Jaś Tyczny Duży to największy na polskim rynku rodzaj fasoli. Z kolei Fasola Kolorowa ma wielkość nasion zbliżoną do Fasoli Piękny Jaś Karłowy. Fasole marki Halina idealnie sprawdzą się do przygotowania zupy meksykańskiej, fasolowej, fasoli puree, fasoli po szanghajsku czy po wenecku. Produkty są dostępne w opakowaniach po 0,5 kg.

Producent: Sawex Foods

Produkty:

Fasola Jaś Tyczny Duży

Fasola Piękny Jaś Karłowy

Fasola Drobna

Fasola Kolorowa

Gramatura: 0,5 kg

Cena: 7-8 pln

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odżywianie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.