Zadbaj o kręgosłup

GYROKINESIS® (z łac. Gyro-Spirala, Kinesis-Ruch) to innowacyjna forma treningu ciała, zwłaszcza jego środkowej części oraz miednicy, która opiera się na pracy nad stawami i mięśniami. Poprzez rytmicznie wykonywany ruch zbliżony do płynności tańca, łącząc w sobie podstawy medycyny chińskiej i techniki sztuk walki ze specjalnym systemem oddechu, trening ten stanowi zupełnie nowatorskie podejście do ruch. Ma on na celu zwiększenie elastyczności kręgosłupa, likwidację napięcia górnej części ciała oraz polepszenie całościowej koordynacji przy ekonomicznym wykorzystaniu mięśni, rozciągając i wzmacniając je jednocześnie.

W GYROKINESIS® pracuje się z całym ciałem, poprzez jego naturalne ruchy w kręgosłupie: do przodu, do tyłu, w lewo, w prawo, skręt w lewo, skręt w prawo, oraz ruch cyrkuliczny, stymulujący wewnętrzne organy ciała i świadomie integrujący oddech. Zajęcia rozpoczynają się od automasażu, następnie cała uwaga skupia się na kręgosłupie i miednicy. Ćwiczenia odbywają się w siadzie na stołkach oraz na stojąco i leżąco. Mobilizacji ulega cały kręgosłup poprzez serię ćwiczeń: Arch/Curl, Spiral, Twist, Side Bend, spirale i skręty. GYROKINESIS® dodaje energii, dotlenia organizm i reedukuje ciało, by poruszało się płynnie, z siłą i gracją jednocześnie.

Twórcą GYROKINESIS® jest węgierski tancerz – Juliu Horvath, który mówi o swojej metodzie, że „kluczem do zdrowia jest harmonia ruchów i balans wszystkich układów“. Trening ten uruchamia wszystkie mięśnie, nawet ich głęboko położone partie, bardzo ważne dla stabilizacji. Przechodzenie od jednego ćwiczenia do drugiego, w odróżnieniu do innych metod, przebiega w sposób płynny i harmonijny,. Nie ma tu zatrzymania w ruchu czy trzymania ciała w pozycji, w której jest ono narażone na przeciążenia.

Do zalet GYROKINESIS® należy fakt, że ćwiczenia te może wykonywać praktycznie każdy. Metoda ta może być stosowana zarówno przez osoby profesjonalnie zajmujące się ruchem, jak również przez seniorów, którzy mają ograniczone możliwości ruchowe.

Efekty ćwiczeń to przede wszystkim zyskanie świeżości, energii oraz wigoru, rozciągnięcie,a także wzmocnienie mięśni ciała, wyeliminowanie bólów pleców, uzyskanie prostej, nienagannej sylwetki a także wyszczuplenie i ujędrnienie brzucha.

Ponadto osoby stosujące ćwiczenia poruszają się lekko i swobodnie. Trening detoksyfikuje, pomaga poprawić krążenie, co wiąże się ze zwiększeniem dopływu tlenu do ważnych narządów naszego ciała, jak na przykład mózgu czy serca. Do wykonywania ćwiczeń potrzeba jedynie wygodnego ubrania i stabilnego stołeczka.

Pierwsze w środowisku medycznym w Polsce warsztaty z metody GYROKINESIS® odbędą się w Warszawie, w dniach 12-13 sierpnia 2011r. w siedzibie Carolina Medical Center. Organizatorem zajęć jest Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej, zaś prowadzącymi: Anna Achimowicz i Dariusz Straszewski z CMC.

Gyrokinesis®, Gyrotonic® i Essentials of Body Kinetics™ , The Art of Exercising and Beyond™, są zarejestrowanymi znakami szczególnymi Gyrotonic® Sales Corp. i są używane za ich zgodą i autoryzacją.

Warszawska klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center jako pierwsza placówka w Polsce postanowiła wzbogacić pakiet usług oferowanych swoim pacjentom o trening w unikalnej metodzie GYROKINESIS®.

Anna Achimowicz – pierwsza w Polsce certyfikowana instruktorka GYROKINESIS®, absolwentka Fizjoterapii Wydziału Nauk Medycznych WSM w Warszawie, Uniwersytetu im. Antona Bruecknera IDA Institute w Linz, oraz studiów podyplomowym IKK Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest fizjoterapeutką i trenerem personalnym w Carolina Medical Center, na co dzień prowadzi warsztaty i szkolenia GYROKINESIS®, jest nauczycielem tańca współczesnego w Polsce i zagranicą oraz autorką wielu artykułów na temat profilaktyki urazów tancerzy, reedukacji ruchowej i metod pracy z ciałem.

Mgr Dariusz Straszewski – absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale Rehabilitacji oraz Medycznego Studium Zawodowego na kierunku Fizjoterapii w Warszawie. Jest Kierownikiem Fizjoterapii NZOZ Carolina Medical Center, gdzie pracuje od 2000r. Terapeutycznie pracuje z Kadrą Olimpijską i czołowymi sportowcami w kraju. Doświadczony nauczyciel w dziedzinie rehabilitacji ortopedycznej i medycyny sportowej, wybitny certyfikowany terapeuta manualny. Prowadzi warsztaty na temat usprawniania stawu kolanowego i barkowego, kręgosłupa, kończyny górnej. Autor i współautor wielu artykułów w tej dziedzinie, uczestnik oraz wykładowca krajowych i międzynarodowych konferencji.

NZOZ Carolina Medical Center to nowoczesne centrum ortopedii i medycyny sportowej w Warszawie kierujące swoją ofertę do pacjentów w każdym wieku, dorosłych i dzieci z chorobami i urazami narządu ruchu, w tym stawów, mięśni i ścięgien oraz kręgosłupa. W szczególności swoją opieką otacza osoby aktywne ruchowo i sportowców wyczynowych. Kompleksowe leczenie w klinice, na które składa się diagnostyka, leczenie zachowawcze lub operacyjne oraz fizjoterapia, jest wynikiem współpracy specjalistów różnych dziedzin: ortopedii, diagnostyki obrazowej, reumatologii, neurologii, neurochirurgii, rehabilitacji, dietetyki oraz biomechaniki.

Carolina Medical Center

Ten wpis został opublikowany w kategorii Choroby układu kostnego. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.