Polscy mężczyźni 45 plus –reaktywacja

„Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”… ten fragment znanego szlagieru nie wziął się znikąd – polskie panie słyną z piękności. A co z panami? Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) polscy mężczyźni 45+ spędzają wolny czas na kanapie, zamiast, jak ich europejscy rówieśnicy, na świeżym powietrzu, siłowni czy w klubie fitness. Jednak autorzy poradnika „Druga młodość Supermana” obiecują tchnąć w nich nowe życie.

Doktor medycyny Hubert Juźków oraz trener i olimpijczyk Wojciech Rosiński, bez ogródek wyliczają męskie wady: wystający brzuch, za wysoki cholesterol, nadciśnienie, problemy z sercem. Obraz, który nie napawa optymizmem. Obnażają też największych wrogów polskich mężczyzn, odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. To nałogi, brak ruchu, złe odżywianie i siedzący tryb życia. W ich efekcie „piękni czterdziestopięcioletni plus” tracą nie tylko zdrowie i energię do życia, ale także dobre samopoczucie i poczucie własnej wartości. Na szczęście autorzy nie poprzestają na brutalnej diagnozie. Dają mężczyznom narzędzie, które może całkowicie odmienić ich życie – poradnik „Druga młodość Supermana”. To prywatny lekarz, trener i terapeuta w jednym.

Autorzy podchodzą do sprawy metodycznie: wyjaśniają mechanizmy działania męskiego organizmu, zdradzają tajniki zdrowej diety i wprowadzają krok po kroku w świat świetnej formy: od rozgrzewającej rekreacji, przez lekki trening, po bardziej zaawansowane formy aktywności. Zapewniają, że pod ich kierunkiem każdy mężczyzna osiągnie wyżyny swoich możliwości. Do wspierania polskich mężczyzn przyłączają się znani polscy sportowcy, będący ambasadorami książki, między innymi mistrz świata w zapasach, Andrzej Supron, który stwierdza: „Mam nadzieję, że dzięki tej publikacji w mojej drugiej młodości stanę się Supronmanem” czy guru polskiego himalaizmu, Piotr Pustelnik: „Dla mnie to jest teraz lektura obowiązkowa”.

Wielką zaletą książki jest lekki i zabawny styl, dzięki czemu lektura jest czystą przyjemnością. I czuły ton, w jakim zwracają się do panów, którzy nie tylko potrzebują męskiego wsparcia, ale i poklepania po ramieniu, ze słowami: „Jeszcze tylko jedno ćwiczonko!”. Czas poczuć się jak Superman – zachęcają autorzy, którzy sami przeszli tę drogę, a teraz z powodzeniem pokazują ją swoim rówieśnikom. To niezwykle motywująca, a jednocześnie w stu procentach poparta naukowo recepta, na szczęśliwsze życie po czterdziestce.

KSIĄŻKA ZYSKAŁA UZNANIE WŚRÓD POLSKICH SPORTOWCÓW

Uważam, że warto skorzystać z porad zawartych w „Drugiej młodości supermana”, a jeśli się do nich zastosujesz, to z całą pewnością poprawisz, jakość swojego życia. Polecam!
Czesław Lang (wicemistrz olimpijski w kolarstwie)

Chyba czas dołączyć do tej wesołej gromadki i stać się prawdziwym supermanem!
Iwona Guzowska (mistrzyni świata w kickboxingu i boksie zawodowym)

Bardzo polecam tę książkę każdemu. Dla mnie to jest teraz lektura obowiązkowa.
Piotr Pustelnik (alpinista i himalaista, zdobywca korony Himalajów i Karakorum)

Mam jednak nadzieję, że dzięki tej publikacji w mojej drugiej młodości stanę się „Supronmanem”.
Andrzej Supron (mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski w zapasach)

INFORMACJE O AUTORACH
Hubert Juźków – doktor nauk medycznych, specjalista chirurg, zastępca ordynatora oddziału chirurgii w prywatnym szpitalu, wcześniej nauczyciel akademicki i klinicysta w Klinice Chirurgii w Toruniu. Swoje zainteresowania medyczne poszerzył o zagadnienia dotyczące fizjologii wysiłku sportu wyczynowego. Od kilku lat czynnie trenuje kulturystykę.
Wojciech Rosiński – absolwent AWF, trener II klasy, koszykarz, członek narodowej kadry na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie (1980 r.) oraz Mistrzostwach Europy we Włoszech (1979 r.) i w Czechosłowacji (1984 r.). Obecnie pełni funkcję dyrektora gimnazjum.

Galaktyka Sp. z o. o.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktywność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.