Wystaw się na słońce – bez stresu

Czy wiesz, że opalanie może być stresujące? Stres oksydacyjny skóry pojawia się, gdy wystawiamy ją na słońce. Dochodzi do uwalniania wolnych rodników, czyli wiotczenia i fotostarzenia się skóry. Jak cieszyć się słońcem i piękną cerą? Przedstawiamy urodowy poradnik na sezon letni!

Działanie promieni słonecznych może wywoływać reakcje fototoksyczne. Powodują je substancje chemiczne w organizmie, które aktywują produkcję wolnych rodników. Efektem jest stres oksydacyjny skóry. Uszkodzone zostają włókna kolagenu i elastyny, co powoduje jej szybsze starzenie się, utratę jędrności i blasku.

Antyoksydanty w menu dla pięknej cery     Aby cieszyć się słońcem bez zmartwień o stan naszej skóry należy zaprzyjaźnić się z antyoksydantami. Działanie ochronne antyoksydantów, nazywanych też przeciwutleniaczami, polega na neutralizacji wolnych rodników. Znajdziemy je głównie w sezonowych warzywach i owocach, a także w kosmetykach. Warto zmaksymalizować ich działanie poprzez łączenie odpowiedniej diety z regularną pielęgnacją.

Głównymi antyoksydantami są witaminy C i E, w które bogate są m.in. kiwi, pomarańcze, truskawki, migdały i oleje roślinne – dodawane na surowo do sałatek. Aby wspomóc ich działanie, należy pamiętać o dostarczeniu antyoksydantów także od zewnątrz. – Proces likwidacji rodników jest jednym z elementów detoksykacji organizmu na poziomie komórkowym – mówi dr Edyta Engländer. – Revitacell proponuje bioaktywne kremoserum na dzień. Biodermokosmetyk zawiera unikalne połączenie NHAC Biocervin MIC-1 oraz składników wspierających, m.in. ekstrakt ze złotych alg, witaminę E oraz masło shea. Aktywne czynniki białkowe wsparte pozostałymi składnikami kompleksowo regenerują i skutecznie liftingują skórę. – dodaje dr Edyta Engländer.Revitacell Stem Cells Regenerating Cream-Serum Day zapewnia poprawę kondycji i wyglądu skóry oraz optymalne nawilżenie. Preparat posiada naturalny filtr UV – naturalny „must have” bezpiecznego opalania.

Przewodnik po filtrach    Kremy przeciwsłoneczne, które zabieramy na plażę chronią przez promieniami UVB jak i UVA. Najczęściej oznaczone są symbolem SPF (wartość liczbowa filtra) – to określenie zdolności ochrony przeciwsłonecznej danego kremu. Wartość ta (np. 10) mówi nam, jak długo można przebywać na słońcu bez oparzenia skóry. Przyjmuje się, że bez filtra oparzenie następuje po ok. 15 minutach. SPF to wielokrotność tego czasu. Zatem SPF10 zapewnia nam mniej więcej 150 minut bezpiecznego opalania. Mówiąc o ochronie warto dodać, że przebywanie na słońcu powinno odbywać się z przerwami i dużą ilością wody pod ręką. Czasem jednak trudno oprzeć się pokusie opalania w samo południe, co może skutkować oparzeniem. – Na podrażnienia słoneczne doskonale działa bioaktywna maska rewitalizująco – rozświetlająca Revitacell. Łagodzi i nawilża skórę, a dzięki drobinkom rozświetlającym dodatkowo podkreśla opaleniznę – dodaje dr Edyta Engländer.
www.revitacell.pl

PR EXPERT

Ten wpis został opublikowany w kategorii Choroby skóry, Uroda. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.