Nowa specjalistyczna przychodnia w centrum Warszawy

Warszawskie Centrum Zdrowia to nowa na mapie Warszawy specjalistyczna przychodnia. To prawdopodobnie jedyna taka placówka medyczna, której udało się nawiązać współpracę z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach. W ramach tej nowoczesnej przychodni działa Klinika Badań Genetycznych, Klinika Chorób Metabolicznych Dzieci i Dorosłych oraz Centrum Telemedyczne.

W samym sercu Warszawy, przy ul. Nowogrodzkiej 76 jest już dostępna nowoczesna placówka medyczna – Warszawskie Centrum Zdrowia. To, co wyróżnia tę przychodnię, to niezwykła kadra lekarska, do której należą między innymi ordynatorzy, profesorowie habilitowani, doktorzy i inni lekarze pracujący z pasją. Nasi specjaliści na co dzień przyjmują w klinikach państwowych szpitali oraz w specjalistycznych oddziałach i poradniach. „Zaprosiliśmy do współpracy znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach, którzy już przyjmują naszych pacjentów w WCZ. Jesteśmy dumni, że w jednym miejscu udało nam się zgromadzić tylu profesjonalistów” – mówi prezes Warszawskiego Centrum Zdrowia.

Warszawskie Centrum Zdrowia ma kilka specjalności. W jego ramach powołano Klinikę Badań Genetycznych, w której można sprawdzić między innymi czy my, lub nasze dzieci, jesteśmy zagrożeni chorobą genetyczną, na które pokarmy i leki mamy nietolerancje, zbadać czy już nie mamy choroby jak również zweryfikować ojcostwo. A wszystko to po pobraniu materiału genetycznego.Kolejna specjalność WCZ to Klinika Chorób Metabolicznych Dzieci i Dorosłych. Badamy zagrożenie miażdżycą już u dzieci badaniami obrazowymi i genetycznymi. Pomagamy pozbyć się zbędnych kilogramów, powracając do zdrowia i nie ryzykując jego utraty. Kompleksowo traktujemy problem nadwagi, a nasi lekarze wspierają pacjentów w ich powrocie do równowagi metabolicznej. W Warszawskim Centrum Zdrowia dostępne jest również nowoczesne Centrum Telemedyczne, dzięki współpracy z czołowymi ośrodkami kardiologicznymi. Przy użyciu dedykowanej medycznej aparatury prowadzony jest monitoring online, leczenie, jak również telerehabilitacja kardiologiczna. Usługa polega na tym, że gdy pacjent jest w sytuacji zagrożenia, callcenter służb ratunkowych natychmiast stawia diagnozę, dzięki czemu możliwa jest wczesna reakcja, ograniczająca tym samym konieczność hospitalizacji. Kardiolodzy zdalnie mogą zinterpretować wynik EKG czy obejrzeć wizualizację z przedstawioną skutecznością danych leków jakie przyjmuje pacjent.

Warszawskie Centrum Zdrowia podpisało umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie protetyki. „Aktualnie pacjenci mogą umawiać się do protetyka w ramach NFZ, natomiast obszar usług finansowanych przez Narodowy Fundusz będziemy sukcesywnie zwiększać o taki zakres jak stomatologia zachowawcza, ortodoncja i chirurgia stomatologiczna” – mówi prezes WCZ.

Warszawskie Centrum Zdrowia posiada cały szereg specjalistycznych poradni, począwszy od Poradni Endokrynologicznej dla dzieci, przez Poradnię Psychologiczną, a kończąc na Poradni Chirurgii Onkologicznej. Nie zabrakło także Poradni Medycyny Pracy, gdyż jak mówi prezes WCZ „Jesteśmy elastyczni i otwarci na współpracę z firmami, mając świadomość , że badania profilaktyczne czy epidemiologiczno-sanitarne powinny być wykonane w możliwie krótkim czasie”.

Pacjenci WCZ mogą również wykonać odpłatne badania diagnostyczne, między innymi takie jak: testy wysiłkowe, EKG, Holtery EKG i RR, USG wszystkich narządów i naczyń, Badanie RTG i endoscopia, badanie okulistyczne (dno oka, pole widzenia, pomiar ciśnienia śródgałkowego, ostrość widzenia), badanie ginekologiczne (cytologia, USG transwaginalne, badanie tętna płodu), badanie audiologiczne i spirometryczne i wiele innych bez dłuższego oczekiwania na wolny termin.

Jak głosi maksyma założycieli placówki – „Darmo żyje kto drugiemu nie służy”, w Warszawskim Centrum Zdrowia lekarze specjaliści służą pacjentom, a to wszystko w nowoczesnym, komfortowym i ładnym wnętrzu w centrum Warszawy.

Dane przychodni:

Warszawskie Centrum Zdrowia
ul. Nowogrodzka 76,
02-018 Warszawa
tel/fax 22 857 30 14
e-mail: rejestracja@wcz.waw.pl
www.wcz.waw.pl

Artsfera

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści z placówek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.