Będzie nowe płucoserce dla Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi!

Dzięki dobrej woli i hojności indywidualnych osób oraz kilku fundacji, udało się zebrać 600 000 zł na zakup nowego płucoserca dla łódzkiego Centrum Zdrowia Matki Polki. Wśród darczyńców znalazła się również Fundacja LOTTO Milion Marzeń, która przeznaczyła na zakup płucoserca brakującą kwotę 100 000 zł. Teraz operacje serc małych pacjentów Centrum będą mogły być przeprowadzane bez przeszkód.

W październiku w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, z powodu awarii płucoserca (specjalistycznego aparatu krążenia pozaustrojowego), na pewien czas zostały wstrzymane operacje ciężkich wad serca. W chwili, kiedy urządzenie zepsuło się, pod drugie płucoserce był podłączony pacjent po operacji. Nie było pieniędzy na zakup nowego aparatu, którego koszt to 600 000 zł. Na szczęście na pomoc ruszyli ludzie dobrej woli, w tym rodzice małych pacjentów, a także organizacje dobroczynne i fundacje.

– Na nasz apel odpowiedziało wielu darczyńców. Pomoc od Fundacji LOTTO Milion Marzeń przyszła we właściwym momencie – otrzymaliśmy kwotę, której brakowało nam do 600 000 zł i będziemy mogli zakupić nowe płucoserce, niezbędne przy najtrudniejszych operacjach – mówi Marta Klimanek z Fundacji „Mamy serce”, która zorganizowała zbiórkę.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Placówka sprawuje opiekę nad matką i dzieckiem do 18 roku życia. Do Centrum trafiają również maluchy z najcięższymi wadami serca, wymagające skomplikowanych zabiegów operacyjnych. W ciągu roku kardiochirurdzy przeprowadzają tu pół tysiąca operacji.

Wiadomo już, że dzięki hojności darczyńców jeszcze przed świętami zakupione zostanie nowe urządzenie i lekarze już bez przeszkód będą przeprowadzać operacje ratujące życie dzieci z wadami serca.

Rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści z placówek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.