Światowy Dzień Wcześniaka po raz pierwszy w Łodzi

Każdego roku 15 milionów dzieci przychodzi na świat za wcześnie. 17 listopada przypada Światowy Dzień Wcześniaka. W tym roku w organizację święta po raz pierwszy włączy się Łódź. W Manufakturze odbędą się warsztaty plastyczne dla najmłodszych i ich rodziców. Swoją premierę będzie miała również wystawa prezentująca historie osób, które na świat przyszły wcześniej, niż zaplanowała to natura.

Światowy Dzień Wcześniaka przełamuje tabu wokół tematu wcześniactwa. To wyjątkowe święto zorganizowane będzie na świecie dopiero po raz czwarty, a w Łodzi – po raz pierwszy. W Manufakturze, 15 i 16 listopada, wszyscy chętni zostaną zaproszeni przez harcerzy do wspólnego wycinania i kolorowania skarpetek, które są symbolem inicjatywy – „ene, mene, mini. Jedno dziecko na dziesięć jest wcześniakiem. Na całym świecie”. W sobotę o godzinie 13:00 lekarze i pielęgniarki z łódzkich szpitali wspólnie z profesor Ewą Gulczyńską, wojewódzkim konsultantem ds. neonatologii, otworzą wystawę „Byłem Wcześniakiem”. Poruszające portrety udowodnią, że dzięki odpowiedniej diagnostyce i terapii, każde dziecko, niezależnie od daty urodzenia, ma szansę na prawidłowy rozwój. Podczas najbliższego weekendu w Manufakturze nie zabraknie akcji edukacyjnych, ani możliwości konsultacji ze specjalistami. Wszystkie wydarzenia odbędą się w małej rotundzie galerii handlowej Manufaktury.

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Łodzi wspierają Urząd Marszałkowski, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych Neonatologicznych, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ulicy Spornej w Łodzi, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa przy ulicy Madurowicza w Łodzi, Szpital Salve oraz harcerze, którzy pomagać będą dzieciom podczas warsztatów.

Dla uczczenia Światowego Dnia Wcześniaka powstała również inicjatywa „Global Illumination Initiative”. W wyniku jej działań fioletową iluminację, na jeden dzień, zyskują kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki w danym kraju. W Łodzi 17 listopada w geście solidarności z wcześniakami i ich rodzicami na fioletowo zostaną podświetlone Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki oraz Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. M. Pirogowa przy ulicy Madurowicza w Łodzi.

Na skróty…

Wydarzenie Obchody Światowego Dnia Wcześniaka
Miejsce mała rotunda galerii handlowej, Manufaktura
Termin 15-16 listopada 2014 r., w godzinach otwarcia galerii handlowej
Program Warsztaty, otwarcie wystawy „Byłem Wcześniakiem”.
 

Żarówka PR i Marketing

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.