NEUCA rusza z programem dla start-upów

NEUCA, czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia oraz lider dystrybucji leków w Polsce zapowiada inwestycje w młode firmy z branży healthcare. Spółka przygotowuje program akceleracji dla start–upów, których profil może być synergiczny z obecnymi biznesami Grupy. Działania w tym obszarze prowadzi specjalny zespół – Neukubator. Z myślą o start-upach Spółka przygotowuje specjalne wydarzenie w Toruniu.

NEUCA intensyfikuje działalność w innowacyjnych segmentach rynku ochrony zdrowia. W tym celu powołała zespół Neukubator, który jest odpowiedzialny za poszukiwanie firm, które zapewnią Grupie synergie z połączenia w kontekście współpracy z indywidualnymi aptekami – głównymi partnerami NEUCA. – Od wielu lat działamy w różnych obszarach szeroko rozumianego rynku ochrony zdrowia. W każdym z nich chcemy wprowadzać innowacje, aby być bardziej konkurencyjnym i podnosić jakość oferty dla niezależnych aptek. W tym celu zdecydowaliśmy się na rozwój biznesów zorientowanych na pacjenta, a także współpracę z mniejszymi firmami, które rozwijają ciekawe produkty i usługi na rynku zdrowia – mówi Tomasz Józefacki, Wiceprezes Grupy NEUCA ds. rozwoju biznesu.

Do tej pory Spółka zrealizowała już trzy inwestycje w medyczne start–upy: Diabdis, urządzenie i aplikację monitorującą poziom cukrzycy u diabetyków, Mediportę, dostarczającą oprogramowanie w modelu SaaS dla przychodni oraz Ortopedio.pl, internetowego dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. – Interesują nas podmioty nie tylko z branży telemedycznej, e-commerce oraz IT, w których jesteśmy obecni. Innowacje można wprowadzać również w bardziej tradycyjnych obszarach naszej działalności. Przykładowo w segmencie logistycznym wdrożyliśmy w ubiegłym roku system mobilny zapewniający wiele korzyści niezależnym aptekom, m.in. szybkie księgowanie wpłat, śledzenie każdej przesyłki, elektroniczne potwierdzenia dostawy – tłumaczy Tomasz Józefacki.

Z myślą o inwestowaniu w start-upy NEUCA tworzy program akceleracyjny, za którego koordynację odpowiedzialny jest Neukubator. W ramach tej inicjatywy w Toruniu, w czwartym kwartale Grupa zorganizuje warsztaty dla start –upów, podczas których przedstawiciele młodych biznesów będą mogli zaprezentować swoje projekty. Spółka nie wyklucza nawiązania bliższej współpracy z najlepszymi z nich. – Chcemy, aby to właśnie Toruń, gdzie znajduje się nasza siedziba, skupiał uwagę medycznych start-upów. Dlatego zdecydowaliśmy się na organizacje wydarzenia w tym miejscu. Po wstępnej selekcji chcemy umożliwić młodym firmom prezentację przed szerszą publicznością. Możemy zainwestować w najlepsze projekty, które pokażą się w Toruniu. Naszym celem jest rozwój tych przedsięwzięć wspólnie z założycielami i długoterminowe budowanie wartości całej Grupy – zaznacza Tomasz Józefacki.

O firmie:

NEUCA to czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia w Polsce, którego udziały rynkowe w czwartym kwartale 2015 r. wyniosły 29,4%. Leki dystrybuowane przez spółkę pochodzą od ponad 700 czołowych producentów z całego świata. Grupa poprzez spółkę Synoptis Pharma, prowadzi działalność w zakresie zarządzania produktami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+. Obecnie w portfolio firmy znajduje się ponad 450 produktów. W skład Grupy wchodzi również NEUCA MED, odpowiedzialna za rozwój usług i produktów dla pacjenta. W skład tego segmentu wchodzą przychodnie lekarskie Świat Zdrowia, firmy zajmujące się badaniami klinicznymi oraz spółka odpowiedzialna za rozwój usług telemedycznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści z placówek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.